Зняття абстинентного синдрому
Залежність - це серйозна проблема, яка зачіпає мільйони людей у всьому світі, і якщо її не лікувати, вона може зруйнувати життя. Симптоми абстиненції - один із найскладніших аспектів залежності, і дуже важливо розуміти їх, щоб отримати правильне лікування.
Залежність - це хронічне захворювання, яке впливає на системи винагороди, мотивації та пов'язані з ними системи мозку. Коли людина стає залежною від наркотиків або алкоголю, вона може відчувати цілу низку неприємних симптомів під час спроби кинути наркотики. Ці симптоми відомі, як синдром відміни.
Абстинентний синдром або синдром відміни — стан людини із залежністю від наркотичних або психоактивних речовин, після раптового припинення вживання яких, супроводжується вегетативними, соматичними, неврологічними та психічними порушеннями, що зумовлено, у свою чергу, стадією захворювання і фізіологією клієнта.
Наприклад, при алкогольній залежності відмова від раптового вживання алкоголю призводить до похмілля, тривожності, тремору і гіперактивності симпатичної нервової системи, психозів, судом, порушення сну і навіть летальних випадків.
Але повторне приймання алкоголю миттєво пом'якшує вищезазначену симптоматику, що і є головною ознакою залежності, і відрізняє залежність від отруєння (інтоксикації).
Стан людини стає необ'єктивним і емоційно забарвленим — роздратування, агресія та інші. Поступово проявляються й інші вегетативні порушення: нудота, ломка, пітливість, блювання, запаморочення. Якщо абстиненція викликана виснаженням організму, то така людина часто не може здійснювати прості дії (самостійно взутися, застібнути сорочку тощо). Часто такий стан супроводжується тахікардією та іншими пов'язаними з серцем ускладненнями.
Мозок людини в даному випадку збуджений. Загальний стан характеризується безсонням з афективними сновидіннями, його супроводжує нетривалий, поверхневий сон. Тяга до речовин, від яких залежить пацієнт стає несвідомою і незворотною.
Лікування
Оптимальним рішенням є госпіталізація хворого у лікувально-профілактичний заклад, де йому буде надана відповідна допомога. У домашніх умовах, без виклику лікаря-нарколога додому, проводяться лише превентивні заходи — вимірювання артеріального тиску, вживання доступних седативних засобів.
Івнєв Борис Борисович, психотерапевт, професор, ректор медуніверситету докладно розповідає про абстинентний синдром на нашому Youtube каналі Клініки "Петра і Павла", переглянути відео можна за посиланням.