Реабілітаційний центр наркозалежних Петра та ПавлаПриватна психіатрична
Лікування залежностей
та тривожних станів
Главная страница → Лікування наркоманії методом метадонової замісної терапії

Лікування наркоманії методом метадонової замісної терапії

Лікар психотерапевт

ВСІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ ВИКЛЮЧНО АНОНІМНО
закритий стаціонар (ізоляція) амбулаторне лікування наркозалежних виведення із абстиненції (ломки) (детокс) тестування на наявність наркотиків в організмі
від 1 до 6 міс. від 2-3 разів на тиждень від 3-10 днів від 1-2 днів

Метадонова замісна терапія Наркоманія — страшна хвороба, поширена повсюдно. У кожній країні світу є наркозалежні люди, які потребують професійної наркологічної допомоги. Але, незважаючи на величезні можливості медицини, багато наркоманів зі стажем не в змозі відмовитися від згубної звички, тому всі традиційні методи лікування будуть марними.

У більшості країн СНД, Західної, Східної Європи в лікуванні наркоманії використовують метод замісної терапії, який передбачає періодичне вживання очищених опіоїдів замість використання наркоманами неочищених і часто вкрай небезпечних для здоров'я наркотичних речовин (головним чином героїну), виготовлених кустарним способом. /p>

Замісна терапія при лікуванні наркоманії

Замісна терапія при лікуванні наркоманії У клініці «Петра та Павла» проводиться замісна терапія метадоном — найсильнішим анальгетиком, який дозволяє зняти героїнову залежність та відвести наркозалежного від ін'єкційного способу введення психотропних засобів. На відміну від інших наркотиків, які вимагають поступово нарощування дози, лікування метадоном (у мікродозах) не викликає звикання, наркотичного сп'яніння, але ефективно запобігає появі симптомів «ламки».

Це дозволяє наркозалежним, які через багаторічну залежність від наркотиків не можуть відмовитися від психотропних засобів, повернутися до соціуму, сім'ї, знайти гідне місце роботи та уникнути долі багатьох «вуличних» наркоманів, які повільно, але правильно вбивають себе.

Метадонова програма в Україні

• зупинити руйнівну дію героїну на організм наркозалежного;
  • повернутися у сприятливе соціальне середовище;
  • отримати «людське обличчя»;
  • знайти особисте щастя та спосіб не бігати від своєї залежності, щоразу повертаючись до неї, збільшуючи дозу наркотику, а навчитися жити з нею, приймаючи невеликі дози очищеного засобу (під контролем наркологів);
  • поступово позбутися патологічної залежності (у нашому центрі після лікування метадоном пацієнта позбавляють і метадонової залежності).

Будь-який фахівець у галузі наркології скаже, що наркомани, які вживають героїн понад 4-10 років, практично не мають шансів вилікуватися від своєї залежності. І метадонова терапія — їхній єдиний шанс на повернення до повноцінного життя без опійної абстиненції, яка неминуче виникає при відміні наркотику.

Призначення метадону відбувається тільки після комплексного обстеження, в рамках спеціальної лікувальної програми, яка передбачає надання ефективної допомоги пацієнтам, які страждають на опійну залежність. Ліки видають під медичним наглядом. Особи, які беруть участь у програмі, регулярно проходять лабораторні та діагностичні дослідження. Якщо за результатами обстеження будуть виявлені ознаки вживання інших наркотиків, а також докази ведення нездорового та кримінального способу життя, то пацієнт виключається із програми.

Метадонова терапія наркоманів у клініці

У реабілітаційному центрі «Петра та Павла» метадонова терапія проводиться лише досвідченими фахівцями. Кожен пацієнт отримує лікування за індивідуальною схемою. Кваліфіковані співробітники клініки організують комплексне обслуговування, яке включає не лише прийом метадону, а й психологічну, соціальну реабілітацію, очищення організму від токсинів та накопичених отруйних сполук.

Позитивні наслідки метадонової терапії очевидні:

• лікування метадоном проводиться вже багато років по всьому світу, тому замісна метадонова терапія вважається добре контрольованою та безпечною (що проводиться під контролем лікаря) як для психічного, так і для фізичного здоров'я людини;
  • прийом метадону в нашій клініці захищає пацієнта від ВІЛ-інфекції, гепатиту С та багатьох інших захворювань, що передаються серед наркоманів через загальні шприци та випадкові інтимні зв'язки;
  • частота участі наркозалежних у кримінальних ситуаціях різко скорочується;
  • на тлі замісної

Запис на прийом