Лікування неврозів Київ
Лікар психотерапевт
Стаціонар | амбулаторне лікування | консультація психіатра | кодування |
---|---|---|---|
21-30 днів | від 2-3 разів на тиждень | від 1-2 днів | від 1-2 днів |
ТЕРМІНОВА РЕАБІЛІТАЦІЯ
лікувально-відновний курс розрахований на 10-14 днів для відновлення фізичного здоров’я і отримання мотивації на тверезість, підбір виду кодування, психотерапевтична робота.
Серед причин виникнення цього розладу фахівці відзначають занепокоєння та фобії людини, постійну розумову та фізичну напругу, надмірну залежність від оцінок оточуючих, внутрішні конфлікти, нав'язливі стани, невміння конструктивно долати труднощі.
Відмінність у клінічних картинах дозволяє розділити невротичні розлади на такі основні види, як:
- неврастіння;
- психастенія;
- істерія.
Невростенія: симптоми цієї патології – слабкість, дратівливість, сльозливість, швидка стомлюваність, виснажування, підвищена сонливість, млявість, пригнічений настрій.
Психастенія характеризується надмірною вразливістю, недовірливістю, нерішучістю та страхом перед прийняттям рішень, боязкістю, невпевненістю в собі.
Істерія – діагноз, який сьогодні не використовують в офіційній медицині, він відповідає складним психічним розладам, що мають загальні специфічні риси. Проявами розладу даного спектра є демонстративні емоційні реакції, що виявляються дуже бурхливо. Це можуть бути сльози, крики, істерики, непритомність, нудота, судоми.
До невротичних розладів можна віднести і деякі інші функціональні стани. Так, обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) відрізняється наявністю нав'язливих думок та дій. Думки практично завжди тривожно забарвлені, і пацієнт намагається позбавитися їх за допомогою стереотипних дій (ритуалів). В окрему групу виділено соматоформні розлади, при яких хворий постійно скаржиться на соматичну симптоматику, незважаючи на те, що медичні дослідження не підтверджують наявність захворювання.
На тлі невротичного стану можуть виникнути невроз серця або невроз шлунка, що спричиняються впливом стресу або психічної травми. В обох випадках спостерігаються дискомфорт і біль у цих органах.
Депресивний невроз проявляється у вигляді розладу настрою. Емоційне тло постійно знижено, переважають негативні переживання, туга, відчуття розпачу. Класифікацією неврозів займалися різні автори, по-різному трактуючи форми невротичних розладів. Це говорить про те, що єдиного погляду на етіологію та патогенез цієї групи захворювань немає досі.
Лікування неврозів
Щоб точно визначити ознаки неврозу, слід звернутися до лікаря. Сучасна медицина пропонують своїм клієнтам такі методи лікування:
- Фармакотерапія;
- Гіпнотерапія;
- Фізіотерапія;
- Психотерапія.
В якості фармакологічних засобів використовують м'які транквілізатори та седативні препарати. Лікування неврозу за допомогою гіпнозу полягає в тому, що терапевт занурює пацієнта у несвідому сферу, щоб знайти джерело проблеми. Фізіотерапія може бути дуже різноманітною, включаючи гімнастику, масаж, голкорефлексотерапію.
Психотерапія має у своєму арсеналі безліч методик, що допомагають розібратися з причинами виникнення патологічного стану та благотворно діючих на психіку людини, яка звернулася за допомогою. Досвідчені психотерапевти навчають клієнта розуміти і висловлювати свої почуття, переробляти власний негативний досвід, вчитися позитивному погляду на себе та оточуючих, самостійно справлятися зі станами страху, тривоги, панічними атаками, виявляти глибинні ресурси, здатні підтримувати в будь-якій життєвій ситуації.
При цьому фахівці використовують підходи із різних психологічних напрямів, щоб максимально ефективно впливати на психіку кожного клієнта. Так, при проведенні поведінкової терапії людини вчать самоконтролю і навичкам адекватного реагування в зовнішніх умовах, що змінюються. Когнітивна терапія дає можливість коригувати думки та сприйняття тривожних та лякаючих обставин.
Лікувально-відновне відділення Петра та Павла пропонує комплексний підхід до лікування невротичних розладів. У нас працюють грамотні фахівці, які заслужили чудову репутацію роками роботи та значним списком пацієнтів, які позбулися своїх проблем.
Ми робимо ставку на найсучасніші та винятково ефективні методики терапії невротичних розладів. Нав'язливий страх, неприємні фізичні відчуття, супутня неврозу депресія, втома – все це вам допоможуть подолати. Ви зможете не тільки повернутися до звичайного ритму існування, але й отримати слушні рекомендації щодо вибудовування надалі оптимальних стратегій поведінки. Наші фахівці підходять до кожного клієнта індивідуально і, за потреби, готові надати консультаційні послуги родичам людей, які проходять реабілітаційний період.
Профілактика неврозів
Профілактика невротичних станів допомагає уникнути функціональних порушень. Фахівці радять вести активний спосіб життя та відмовитися від шкідливих звичок. Фізичні вправи, що виконуються навіть 15-20 хвилин на день, несуть потужний потенціал для здоров'я. Особливе спасибі скаже вам організм, якщо зарядка буде виконуватись на свіжому повітрі.
Харчування також є важливим для збереження повноцінного здоров'я. Найпростіші рекомендації: багато води, фруктів, овочів, білкової нежирної їжі, трохи шоколаду. При схильності до неврозу краще виключити зі свого життя каву, цигарку, алкоголь.
Дуже важливим фактором є навколишнє оточення. В ідеалі для уникнення нервового перенапруги слід створювати спокійну атмосферу вдома та на роботі. Також потрібно враховувати те, що організму необхідно вчасно відпочивати та розслаблятися.
Одним із профілактичних заходів є консультації у лікарів. Вони можуть бути первинними, зазвичай їх мета – отримати поради професіоналів щодо нормалізації стану, що викликає занепокоєння. Також необхідно періодично звертатися до фахівців після проходження основного курсу лікування, щоб унеможливити рецидиви та повернутися до нормального життя. Такі послуги можна отримати в лікувально-відновлювальному відділенні Петра і Павла.