Главная страница → Лікування алкоголізму → Лікування алкоголізму вдома

Лікування алкоголізму вдома – сучасний метод боротьби з залежністю

Черговий нарколог

Гриценко Ігор Михайлович Черговий нарколог

Безкоштовна консультація


ВСІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ ВИКЛЮЧНО АНОНІМНО
Закритий стаціонар (ізоляція) Амбулаторне лікування Виведення з запою Кодування
від 1 до 6 міс. від 2-3 разів на тиждень від 1-3 днів від 1-2 днів

ТЕРМІНОВА РЕАБІЛІТАЦІЯ

лікувально-відновний курс розрахований на 10-14 днів для відновлення фізичного здоров’я і отримання мотивації на тверезість, підбір виду кодування, психотерапевтична робота.

всього 10 днів


Алкоголізм – це страшна хвороба, що з великою швидкістю охоплює людство, руйнує сім’ї, призводить до злочинів та інших невиправних наслідків. Мабуть чи не кожна друга родина в нашій країні так чи інакше страждала від насилля, спричиненого дією алкоголю. З цією проблемою необхідно боротися, але спочатку треба усвідомити всю серйозність ситуації.

Алкоголь – це отрута широкого спектру дії, що впливає на всі життєво-важливі органи, вражає психіку. Але найбільшої шкоди він завдає клітинам головного мозку, адже коли клітини нашого організму мають можливість відновлюватися, то нейрони неминуче гинуть.

Дехто вважає, що алкоголізм – не хвороба, а прояв слабкості, просте небажання зупинитися. Таких людей можна зрозуміти, адже дивлячись, як алкоголік з власної ініціативи п’є чарку за чаркою, тим самим добровільно руйнуючи себе як особистість, рішення напрошується саме – він не хоче нічого змінювати в житті. Тим паче, більшість уперто заперечує наявність проблеми, не погоджуючись на всілякі вмовляння близьких та рідних допомогти.

Але коли людину залишають наодинці зі своєю проблемою, вона ще глибше поринає в неї і не бачить можливості покращити життя. Іноді можуть наступати хвилини прояснення, але «зелений змій» так легко не відступить, він знову і знову схилятиме хворого до чарки міцного напою.

Тож варто усвідомлювати, що алкогольна залежність – це в будь-якому випадку хвороба, і потребує вона кваліфікованого лікування. Частіше всього людині подобається почуття розслабленості, гарний настрій, що з’являється після вживання спиртного, вона перестає контролювати кількість випитого, збільшуються дози спожитого алкоголю, і це переходить в стан, що зветься запоєм. Він відповідає другій стадії алкогольної залежності.

Можливі варіанти допомоги хворому в домашніх умовах

Лікувально-реабілітаційний центр Петра та Павла – сучасний заклад, що пропонує анонімну допомогу в боротьбі з пияцтвом як в умовах стаціонару, так і вдома. Якщо хтось з ваших близьких чи рідних перебуває в запої – вам необхідно звернутися по допомогу спеціалістів, адже самостійно подолати цю проблему майже неможливо.

Виведення з запою може здійснюватися як в нашому закладі, так і в домашніх умовах. За необхідності термінового втручання ви можете зв’язатися з нами по телефону. Після дзвінка лікар негайно приїде до хворого з усім необхідним обладнанням та медикаментами для виведення з організму отруйних речовин. Послуги надаються цілодобово, без вихідних.

Після короткого огляду хворому ставиться крапельниця з протисудомними, заспокійливими та судинорозширювальними препаратами. Далі задля лікування абстинентного синдрому даються ліки седативної дії.

Залежних надзвичайно важко вмовити на від’їзд до клініки, значно краще вони почувають себе в стінах рідної домівки. Нашою командою було розроблено методику лікування алкоголізму в домашніх умовах з індивідуальним вивченням проблеми і прийняттям стратегії, що відповідає кожному конкретному випадку.

Своєчасне втручання кваліфікованого працівника в існуючу проблему – це найбільш важкий та відповідальний крок, на який тільки можна наважитись. Від вас потребується тверде бажання поборотися з залежністю, все інше ми візьмемо на себе.

Особливості надання допомоги

Лікування алкоголізму вдома проводиться виключно зі згоди хворого та повністю анонімно. Наші лікарі-наркологи, психологи та реабілітологи здатні швидко та якісно ліквідувати похмілля, вивести з запою, полегшити період абстиненції, а також надати всебічну психологічну консультацію як самому хворому, так і всім членам родини.

Лікування алкоголізму повинно включати наступні обов’язкові дії:

  • Нейтралізація залишкових метаболітів під наглядом лікаря.
  • Стабілізація психічного та фізичного стану хворого.
  • Безпосередній медикаментозний та психотерапевтичний вплив на хворого, паралельно проводиться робота по формуванню правильної мотивації на продовження лікування.
  • Курс реабілітації. Психологічні настанови на формування адекватних дій на зовнішні подразники, що раніше призводили до вживання алкоголю. Найдовший етап лікування, в якому майже все залежить від самого клієнта, але психолог центру уважно стежить за станом залежного і корегує його поведінку.

Після надання невідкладної першої допомоги вдома, з клієнтом проводиться бесіда, на котрій лікар розкаже всі ключові моменти з лікування алкоголізму в домашніх умовах, посприяє формуванню правильної мотивації для початку курсу реабілітації. Спеціалісти будуть супроводжувати хворого на всіх етапах програми, за необхідності делікатно корегуючи дії залежного, в будь-який момент клієнт може отримати відповіді на поставлені питання.

В результаті проходження програми клієнт помітить наступні зміни:

  • нормалізується сон та апетит;
  • поступово почнуть зникати болісні соматичні та вегетативні симптоми;
  • знизиться рівень тривоги;
  • стабілізується настрій;
  • зникнуть прояви депресивного стану та необґрунтовані перепади настрою.

Лікування будь-якої залежності – процес довготривалий, проте він потребує чимало зусиль як зі сторони хворого, так і з боку його рідних. За кілька зустрічей неможливо викорінити те, що формувалося роками, однак підтримка, дружній настрій і психологічний комфорт, який можна забезпечити лише вдома – це ключові складові позитивного результату.

Потурбуйтеся про здоров’я рідної людини, адже алкоголізм може привести до інсульту, інфаркту, приступів панічних атак, епілепсії, та навіть до так званої «білої гарячки» та самогубства. В таких випадках потрібні рішучі дії та негайна допомога. Лікарі лікувально-реабілітаційного центру Петра та Павла готові надати невідкладну наркологічну допомогу за першого ж дзвінка, тому не відкладайте на завтра те, що необхідно зробити прямо зараз, не заспокоюйте себе думкою, що проблема зникне самостійно, лише разом ми зможемо щось змінити.Оцініть корисність інформації
Немає оцінок

Запис на прийом


Неверный код