Приватна психіатрична наркологічна клініка Петра та ПавлаПриватна психіатрична
наркологічна клініка
Петра та Павла
Лікування залежностей
та тривожних станів
Ru Ua
Главная страница → Лікування алкоголізму → Лікування алкоголізму вдома

Лікування алкоголізму вдома – сучасний метод боротьби з залежністю

Черговий нарколог

Лікар психотерапевт

Безкоштовна консультація


ВСІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ ВИКЛЮЧНО АНОНІМНО
Закритий стаціонар (ізоляція) Амбулаторне лікування Виведення з запою Кодування
від 1 до 6 міс. від 2-3 разів на тиждень від 1-3 днів від 1-2 днів

ТЕРМІНОВА РЕАБІЛІТАЦІЯ

лікувально-відновний курс розрахований на 10-14 днів для відновлення фізичного здоров’я і отримання мотивації на тверезість, підбір виду кодування, психотерапевтична робота.

всього 10 днів


Алкоголізм – це страшна хвороба, що з великою швидкістю охоплює людство, руйнує сім’ї, призводить до злочинів та інших невиправних наслідків. Мабуть чи не кожна друга родина в нашій країні так чи інакше страждала від насилля, спричиненого дією алкоголю. З цією проблемою необхідно боротися, але спочатку треба усвідомити всю серйозність ситуації.

Алкоголь – це отрута широкого спектру дії, що впливає на всі життєво-важливі органи, вражає психіку. Але найбільшої шкоди він завдає клітинам головного мозку, адже коли клітини нашого організму мають можливість відновлюватися, то нейрони неминуче гинуть.

Дехто вважає, що алкоголізм – не хвороба, а прояв слабкості, просте небажання зупинитися. Таких людей можна зрозуміти, адже дивлячись, як алкоголік з власної ініціативи п’є чарку за чаркою, тим самим добровільно руйнуючи себе як особистість, рішення напрошується саме – він не хоче нічого змінювати в житті. Тим паче, більшість уперто заперечує наявність проблеми, не погоджуючись на всілякі вмовляння близьких та рідних допомогти.

Але коли людину залишають наодинці зі своєю проблемою, вона ще глибше поринає в неї і не бачить можливості покращити життя. Іноді можуть наступати хвилини прояснення, але «зелений змій» так легко не відступить, він знову і знову схилятиме хворого до чарки міцного напою.

Тож варто усвідомлювати, що алкогольна залежність – це в будь-якому випадку хвороба, і потребує вона кваліфікованого лікування. Частіше всього людині подобається почуття розслабленості, гарний настрій, що з’являється після вживання спиртного, вона перестає контролювати кількість випитого, збільшуються дози спожитого алкоголю, і це переходить в стан, що зветься запоєм. Він відповідає другій стадії алкогольної залежності.

Можливі варіанти допомоги хворому в домашніх умовах

Лікувально-реабілітаційний центр Петра та Павла – сучасний заклад, що пропонує анонімну допомогу в боротьбі з пияцтвом як в умовах стаціонару, так і вдома. Якщо хтось з ваших близьких чи рідних перебуває в запої – вам необхідно звернутися по допомогу спеціалістів, адже самостійно подолати цю проблему майже неможливо.

Виведення з запою може здійснюватися як в нашому закладі, так і в домашніх умовах. За необхідності термінового втручання ви можете зв’язатися з нами по телефону. Після дзвінка лікар негайно приїде до хворого з усім необхідним обладнанням та медикаментами для виведення з організму отруйних речовин. Послуги надаються цілодобово, без вихідних.

Після короткого огляду хворому ставиться крапельниця з протисудомними, заспокійливими та судинорозширювальними препаратами. Далі задля лікування абстинентного синдрому даються ліки седативної дії.

Залежних надзвичайно важко вмовити на від’їзд до клініки, значно краще вони почувають себе в стінах рідної домівки. Нашою командою було розроблено методику лікування алкоголізму в домашніх умовах з індивідуальним вивченням проблеми і прийняттям стратегії, що відповідає кожному конкретному випадку.

Своєчасне втручання кваліфікованого працівника в існуючу проблему – це найбільш важкий та відповідальний крок, на який тільки можна наважитись. Від вас потребується тверде бажання поборотися з залежністю, все інше ми візьмемо на себе.

Особливості надання допомоги

Лікування алкоголізму вдома проводиться виключно зі згоди хворого та повністю анонімно. Наші лікарі-наркологи, психологи та реабілітологи здатні швидко та якісно ліквідувати похмілля, вивести з запою, полегшити період абстиненції, а також надати всебічну психологічну консультацію як самому хворому, так і всім членам родини.

Лікування алкоголізму повинно включати наступні обов’язкові дії:

  • Нейтралізація залишкових метаболітів під наглядом лікаря.
  • Стабілізація психічного та фізичного стану хворого.
  • Безпосередній медикаментозний та психотерапевтичний вплив на хворого, паралельно проводиться робота по формуванню правильної мотивації на продовження лікування.
  • Курс реабілітації. Психологічні настанови на формування адекватних дій на зовнішні подразники, що раніше призводили до вживання алкоголю. Найдовший етап лікування, в якому майже все залежить від самого клієнта, але психолог центру уважно стежить за станом залежного і корегує його поведінку.

Після надання невідкладної першої допомоги вдома, з клієнтом проводиться бесіда, на котрій лікар розкаже всі ключові моменти з лікування алкоголізму в домашніх умовах, посприяє формуванню правильної мотивації для початку курсу реабілітації. Спеціалісти будуть супроводжувати хворого на всіх етапах програми, за необхідності делікатно корегуючи дії залежного, в будь-який момент клієнт може отримати відповіді на поставлені питання.

В результаті проходження програми клієнт помітить наступні зміни:

  • нормалізується сон та апетит;
  • поступово почнуть зникати болісні соматичні та вегетативні симптоми;
  • знизиться рівень тривоги;
  • стабілізується настрій;
  • зникнуть прояви депресивного стану та необґрунтовані перепади настрою.

Лікування будь-якої залежності – процес довготривалий, проте він потребує чимало зусиль як зі сторони хворого, так і з боку його рідних. За кілька зустрічей неможливо викорінити те, що формувалося роками, однак підтримка, дружній настрій і психологічний комфорт, який можна забезпечити лише вдома – це ключові складові позитивного результату.

Потурбуйтеся про здоров’я рідної людини, адже алкоголізм може привести до інсульту, інфаркту, приступів панічних атак, епілепсії, та навіть до так званої «білої гарячки» та самогубства. В таких випадках потрібні рішучі дії та негайна допомога. Лікарі лікувально-реабілітаційного центру Петра та Павла готові надати невідкладну наркологічну допомогу за першого ж дзвінка, тому не відкладайте на завтра те, що необхідно зробити прямо зараз, не заспокоюйте себе думкою, що проблема зникне самостійно, лише разом ми зможемо щось змінити.


Запис на прийом