Реабілітаційний центр наркозалежних Петра та ПавлаПриватна психіатрична
та наркологічна клініка
Петра та Павла
Лікування залежностей
та тривожних станів
Ru Ua
Главная страница → Симптоми та лікування шизофренії

Симптоми та лікування шизофренії

Черговий нарколог

Лікар психотерапевт


ВСІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ ВИКЛЮЧНО АНОНІМНО
Стаціонар амбулаторне лікування консультація психіатра кодування
21-30 днів від 2-3 разів на тиждень від 1-2 днів від 1-2 днів

ТЕРМІНОВА РЕАБІЛІТАЦІЯ

лікувально-відновний курс розрахований на 10-14 днів для відновлення фізичного здоров’я і отримання мотивації на тверезість, підбір виду кодування, психотерапевтична робота.

всього 10 днів


Лікування шизофренії починається з консультації лікаря, зараз це доступно і онлайн

Клініка пропонує різні форми лікування шизофренії: онлайн, денна форма і стаціонар.

На консультації разом з лікарем підбирається варіант лікування. З урахуванням ситуації в країні, ми можемо запропонувати найоптимальніші умови.

Відгуки наших клієнтів

Розпізнавання ознак шизофренії у себе або у близької людини може бути дійсно лякаючим. Але при правильному лікуванні та самодопомозі ви можете впоратися з розладом і вести повноцінне життя.

Що таке шизофренія? Причини розвитку та форми розладу

Шизофренія – це складне розлад мозку, що заважає розрізняти реальне і нереальне, ясно мислити, справлятися з емоціями, спілкуватися з оточуючими і функціонувати нормально.

Причини шизофренії поки що не вивчені до кінця, однак сучасні дослідження підтверджують, що поява розладу викликана комбінацією генетичних, особистих і навколишніх факторів. Звичайно, причини розвитку шизофренії індивідуальні для кожного пацієнта, але часто пов'язані зі стресовими життєвими подіями, вживанням алкоголю і наркотичних речовин, спадковістю, а також недостатнім розвитком структур головного мозку. Види шизофренії різняться за недиференційованим, кататонічним, неорганізованим, резидуальним і параноїдальним типами.

Найбільш поширеною формою розладу є параноїдальна шизофренія. Пацієнтам з параноїдальною шизофренією властиво змінене сприйняття реальності. Вони можуть бачити або чути неіснуючі речі, говорити збивчасто, а також вірити, що інші намагаються завдати їм шкоди, або відчувати незриму присутність. Подібні симптоми можуть викликати проблеми у відносинах з близькою людиною, порушувати порядок такої повсякденної діяльності, як гігієна, прийом їжі або виконання робочих обов'язків. Симптоми шизофренії у чоловіків у спробі зайнятися самолікуванням можуть призвести до зловживання алкоголем і наркотиками.

Багато хворих на шизофренію відсторонюються від зовнішнього світу, відчувають постійне замішання і страх. Симптоми шизофренії у жінок призводять до підвищеного ризику спроби самогубства, особливо під час психотичних епізодів, періодів депресії та в перші шість місяців після початку лікування.

лікування шизофренії

Як вилікувати шизофренію

Зазвичай стадії шизофренії мають епізодичний характер, тому періоди ремісії є ідеальним часом для використання стратегій боротьби з розладом, щоб скоротити тривалість і частоту будь-яких майбутніх епізодів. Поряд з постійною підтримкою, застосуванням лікарських засобів і терапією, багато хворих на шизофренію справляються з симптомами розладу, нормально функціонують і насолоджуються повноцінним життям.

Яким би розчаровуючим не був діагноз шизофренії, ігнорування проблеми не змусить її зникнути. Вирішальне значення для одужання має лікування з досвідченим фахівцем у сфері психічного здоров'я, яке слід розпочати якомога швидше. Водночас важливо не піддаватися панічним настроям, пов'язаним із загальноприйнятою думкою про те, що ви не можете вилікуватися. Хоча шизофренія є хронічним захворюванням, багато побоювань щодо цього розладу не мають під собою реальної основи. Більшості хворих на шизофренію з часом стає краще. Методи лікування постійно вдосконалюються – на сьогоднішній день є багато способів, щоб впоратися з цим недугом.

Найбільш ефективна стратегія лікування шизофренії включає в себе поєднання ліків, терапії, зміни способу життя і надання соціальної підтримки. Оскільки шизофренія вимагає тривалого лікування, більшості пацієнтів необхідно продовжувати лікування, навіть коли вони почуваються краще, для запобігання появі нових нападів і позбавлення від симптомів. Супутні ліки зменшують психотичні ознаки, такі як галюцинації, маячня, параноя і розлад мислення. У багатьох аспектах пошук правильного ліки і дозування є процесом проб і помилок, індивідуальним для кожного пацієнта.

Терапія допомагає хворому покращити сприйняття життя, впоратися зі стресом, вирішити проблеми у відносинах і покращити соціальне спілкування. Сеанси групової терапії дозволяють дізнатися, як інші пацієнти долають схожі труднощі.

Не менш важливу роль у боротьбі з шизофренією відіграє самодопомога пацієнта. Чим більше ви робите, щоб допомогти собі, тим менш безнадійним і безпорадним ви себе почуваєте. Ось кілька способів самостійних дій, які позитивно впливають на лікування шизофренії.

Соціальна підтримка. Регулярне спілкування з іншими людьми віч-на-віч є найбільш ефективним способом заспокоїти нервову систему і зняти стрес. Залишайтеся на зв'язку з іншими, продовжуючи свою роботу або освіту. Якщо це неможливо, подумайте про те, щоб стати волонтером, записатися на курси або вступити в клуб, щоб проводити час з людьми, у яких є спільні інтереси.

Боротьба зі стресом. Вважається, що високий рівень стресу викликає напади шизофренії, збільшуючи вироблення в організмі гормону кортизолу. Окрім підтримання соціальних зв'язків, є безліч способів зниження рівня стресу. Спробуйте регулярно займатися спортом, релаксацією, йогою, глибоким диханням або медитацією. Такі вправи допоможуть зменшити симптоми шизофренії, покращити концентрацію і енергію, відчути себе спокійніше.

Здоровий сон. При прийомі ліків потрібно спати навіть більше, ніж стандартні 8 годин. Хоча багато людей з шизофренією мають проблеми зі сном, регулярні фізичні вправи і відмова від кофеїну можуть допомогти.

Відмова від шкідливих звичок. Уникайте алкоголю, наркотиків і нікотину, оскільки зловживання психоактивними речовинами ускладнює лікування шизофренії і погіршує симптоми.

Правильне харчування. Їжте регулярно поживну їжу, щоб мінімізувати симптоми, які ускладнюються змінами рівня цукру в крові. Вживання жирних видів риби, риб'ячого жиру, волоських горіхів і насіння льону можуть допомогти покращити концентрацію уваги, зняти втому і збалансувати настрій.

```

Запис на прийом