Депресія симптоми та лікування Київ
Лікар психотерапевт
закритий стаціонар | амбулаторне лікування | консультація психіатра | кодування |
---|---|---|---|
від 1 до 6 міс. | від 2-3 разів на тиждень | від 1-2 днів | від 1-2 днів |
ТЕРМІНОВА РЕАБІЛІТАЦІЯ
лікувально-відновний курс розрахований на 10-14 днів для відновлення фізичного здоров’я і отримання мотивації на тверезість, підбір виду кодування, психотерапевтична робота.
Депресія вважається одним із найпоширеніших психічних розладів. Для захворювання характерні такі симптоми, як пригнічений настрій, неможливість отримувати від чогось задоволення (ангедонія), підвищена стомлюваність, загальмованість, зниження апетиту, порушення режиму сну, знижена самооцінка, почуття провини та самозасудження, суїцидальні думки та настрої.
Психологи та психіатри досі не дійшли єдиної думки про причини виникнення депресивних станів. Існує безліч теорій, що пояснюють патогенез захворювання. Біологічні теорії бачать причину хвороби у збоях вироблення деяких речовин у головному мозку. Прихильники соціологічних теорій схильні знаходити корінь проблеми у протиріччях між соціумом та особистістю людини. Психологи ж говорять про те, що джерелом депресії є психотравмуючі фактори та неадаптивна поведінка.
Ознаки депресії та види
Класифікації видів депресій є безліч. Наприклад, в одній з них пропонують розрізняти депресивні стани залежно від тривалості та ступеня тяжкості патології. В іншому підході перераховані такі форми захворювань:
- сезонна;
- жіночі депресії;
- атипова;
- дистимія;
- біполярна;
- меланхолійна;
- психотична.
Сезонна депресія – це депресивний стан, що повторюється в певний час. Крім типових ознак цієї форми патології характерна сонливість. До «жіночих депресій» відносяться ПМС та післяпологова депресія.
Останню інакше називають постнатальною. Зміни гормонального фону призводять до того, що жінка починає відчувати роздратування, тривогу, смуток. Атипова форма характеризується специфічними ознаками: збільшенням ваги та підвищеним апетитом, надмірною емоційною реакцією на позитивні стимули. Дистимія – тривалий (до 2-3 років) стан пригніченості та апатії.
Біполярна депресія приносить людині крайні перепади настрою від глибокого розпачу до маніакального захоплення. Меланхолійна форма відрізняється особливою тяжкістю, при цьому перемежовуються депресивні епізоди та меланхолія.
Психотична – гостра форма із нападами психозу. Крім того, розрізняються екзогенна, або психогенна, та ендогенна депресія. Перша викликається зовнішніми причинами. Друга є результатом біохімічної діяльності мозку. При алкоголізмі може розвинутись алкогольна депресія з сильними переживаннями негативних емоцій. Також виділяють такий розлад, як анестетична депресія, головною ознакою якої є відчуття відчуження емоцій.
Як вийти із депресії?
Сучасні методи лікування депресивних розладів включають медикаментозне та психотерапевтичне втручання. У фармакотерапії використовують антидепресанти, ноотропи, іноді седативні препарати. Способи лікування депресії можуть також включати рефлексотерапію, фітотерапію, гімнастичні вправи.
У психотерапії депресій використовуються різні підходи та методи, як класичні, так і нетрадиційні. Ефективно застосовується біхевіоральна терапія, під час якої після аналізу поведінки клієнта його навчають самоконтролю та навичкам регулювання свого емоційного стану. Когнітивний підхід звертає увагу клієнта на неадаптивні схеми мислення, що призводять до затяжних негативних станів.
Психоаналітики шукають коріння проблеми у дитинстві та допомагають людині розплутувати клубки неврозів з минулого. Також у цьому підході може застосовуватися вплив гіпнозом на підсвідомість пацієнта з метою корекції старих неадаптивних схем мислення та поведінки та вироблення нових. Представники нейролінгвістичного програмування націлені на трансформацію депресії шляхом зміни суб'єктивної реальності клієнта.
У боротьбі з депресією добре зарекомендувала себе арт-терапія та її модифікації, як фототерапія, драмотерапія, маскотерапія. Корисно вдаватися до групових форм роботи, під час яких клієнти перестають відчувати свою самотність та унікальність власної проблеми.
Відвідування психотерапевта буде дуже корисним кроком і для близьких людини, яка страждає на депресію. Фахівець пояснить, що таке депресія та як з нею боротися. Він дасть слушні роз'яснення з приводу того, що може спровокувати хворобливі стани, і як поводитися поруч із хворим членом сім'ї.
Якщо у вас діагностовано депресію, лікування можна з повною впевненістю в успіху довірити нашим фахівцям. Команда лікувально-відновлювального центру Петра та Павла складається виключно з професіоналів, які знають та люблять свою справу. Психологи, психіатри, психотерапевти, які працюють у нас, розуміють всю глибину проблеми людини, яка страждає на депресивні розлади, тому ставляться до клієнтів делікатно і шанобливо. Після індивідуальної консультації вам підберуть таку схему лікування, яка максимально відповідатиме вашому фізіологічному та психологічному стану.
Профілактика депресії
Профілактичні заходи щодо запобігання депресії включають впорядкування режиму дня. Рекомендується добре висипатися і не забувати про спорт, незайвими будуть і процедури, що гартують. Корисно включати в раціон жирну морську рибу та шоколад. Також психологи радять вчитися позитивно мислити та не зациклюватися на невдачах.
За перших ознак депресії слід негайно звернутися до фахівця. Раннє виявлення патології дозволяє більш ефективно впоратися з проблемою, не дозволивши їй прийняти хронічний перебіг. Якщо ви вже пройшли основний курс лікування, періодично продовжуйте відвідувати консультації фахівців лікувально-відновного центру Петра та Павла, щоб унеможливити рецидиви хвороби та закінчити реабілітаційний курс максимально ефективно.
Лікарі нашої клініки нададуть усі види послуг із профілактики депресивних станів.