Реабілітаційний центр наркозалежних Петра та ПавлаПриватна психіатрична
та наркологічна клініка
Петра та Павла
Лікування залежностей
та тривожних станів

Ru Ua
Главная страница → Блог → Агресія при біполярному розладі: як справи насправді
Черговий нарколог

Лікар психотерапевт

Безкоштовна консультація

Агресія при біполярному розладі: як справи насправді

Агресія є поширеним симптомом біполярного розладу, який є психічним захворюванням, що характеризується різкими перепадами настрою, енергії та поведінки. Коли людина живе з біполярним розладом, вона може відчувати напади піднесеного настрою та щастя (відомі як манія), за якими йдуть напади глибокої депресії та смутку. На жаль, агресія може бути побічним продуктом цих екстремальних змін у настрої та поведінці.

Агресія, пов'язана з біполярним розладом, може виявлятися по-різному. Вона може змінюватись від словесних образ і спалахів гніву до фізичної агресії, наприклад, ударів або кидання предметів. У деяких випадках людина може не усвідомлювати агресію, тоді як в інших випадках вона може виявляти фізичне насильство.

Важливо відзначити, що агресія, пов'язана з біполярним розладом, - це не те саме, що навмисна агресивна поведінка. Вона є результатом екстремальних змін у настрої та поведінці, викликаних розладом, і не є актом агресії по відношенню до іншої людини.

Нове дослідження агресії

Агресивна поведінка часто асоціюється з біполярним захворюванням. Але нещодавнє дослідження повністю змінює уявлення про взаємодію з людьми, які хворі на цю недугу.

Дослідницька група під керівництвом доктора Занарді та професора Коломбо спостерігала за 151 пацієнтом із біполярним розладом протягом 12 місяців.

Згідно з дослідженням, громадська стигма, а не клінічні факти, винна в тому, що люди сприймають пацієнтів з біполярним розладом як агресивних.

За даними дослідження, проведеного в лікарні Сан-Раффаеле-Турро, кількість агресивних епізодів перебуває на одному рівні або нижче загальної кількості випадків, які були зареєстровані в більш ранніх дослідженнях на цю тему.

Згідно з результатами дослідження, лише 1 з кожних 100 пацієнтів виявляли ворожу поведінку по відношенню до людей, тоді як інші виявляли словесне або фізичне насильство по відношенню до предметів.

Ми у своїй практиці помічали, що основну небезпеку для хворих на біполярні розлади становлять алкоголь і наркотики.

Вони належать до основних факторів ризику агресивної поведінки. Навіть якщо вони зменшують істерику та психомоторне збудження, алкоголь та наркотики підвищують ймовірність вербального та фізичного насильства.

Лікування біполярного розладу починається з консультації лікаря, зараз це доступне і онлайн

Клініка пропонує різні форми лікування біполярного розладу: онлайн, денна форма та стаціонар.

На консультації разом з лікарем підбирається варіант лікування. З урахуванням ситуації в країні, ми можемо запропонувати найоптимальніші умови.

Відгуки наших клієнтів

Як впоратися з агресією при біполярному розладі

Отже, що можна зробити, щоб упоратися з агресією при біполярному розладі? Насамперед, важливо звернутися за професійною допомогою. Фахівець із психічного здоров'я може оцінити стан людини та розробити план лікування, який може включати медикаменти, психотерапію чи поєднання обох методів.

Ліки можуть використовуватися для стабілізації настрою та поведінки, а психотерапія може допомогти людині навчитися керувати своїми симптомами та справлятися з емоціями, пов'язаними з її станом. Крім того, існує низка змін у способі життя, які можуть бути корисними для управління агресією при біполярному розладі, наприклад, отримання достатньої кількості сну, застосування методів релаксації та пошук способів спілкування з іншими людьми.

Важливо також пам'ятати, що агресія під час біполярного розладу піддається лікуванню. При правильному плані лікування та підтримці люди можуть впоратися зі своїми симптомами та вести здорове та повноцінне життя.

Запис на прийом